CSR

logo

STOWARZYSZENIE WILLA DECJUSZA

2014

 • Wsparcie wydarzeń kulturalnych

2015

 • sponsor programu Polska Nagroda imienia Sérgio Vieira de Mello - Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (2002-2003), która została ustanowiona z inicjatywy Stowarzyszenia Willa Decjusza w roku 2003. Przyznawana jest osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur.
 • sponsor programu Wyszehradzkiej Akademii Zarządzania Kulturą międzynarodowego projektu Stowarzyszenia Willa Decjusza. Wyszehradzka Akademia Zarządzania Kulturą to 24-miesięczny trening dla młodych specjalistów z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego, pracujących w dziedzinie kultury. Program szkolenia obejmuje: sesję szkoleniową; pracę nad własnym projektem, wizytę studyjną, a także seminarium dyplomowe. Celem Akademii jest umożliwienie uczestnikom rozwoju umiejętności menedżerskich i wiedzy z zakresu zarządzania projektami, niezbędnych zarówno dla współpracy kulturalnej, jak i pracy nad reformami w krajach objętych projektem.
 • Niedziela u Decjusza - doroczny plener artystyczny o charakterze pikniku rodzinnego realizowany w zabytkowych wnętrzach i otoczeniu Willi Decjusza. Plener adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz domów kultury, a także mieszkańców Krakowa oraz turystów odwiedzających nasze miasto. Główną ideą wydarzenia jest promocja wspólnej nauki poprzez zabawę.

2016

 • Niedziela u Decjusza
 • Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello
 • Letnia Szkoła Wyszechradzka

2017

 • 16. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej
  Program obejmował tematykę gospodarczą, polityczną i społeczną, a także historyczny i kulturowy kontekst relacji państw Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy Szkoły [studenci, doktoranci, młodzi nauczyciele i dziennikarze z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz innych krajów europejskich] zaangażowani byli w opracowanie projektów z zakresu współpracy międzynarodowej oraz zaprezentowali wybrane aspekty tradycyjnej lub nowoczesnej kultury swoich krajów, co pozwoliło skonfrontować z rzeczywistością, niejednokrotnie powierzchowną, znajomość sąsiednich krajów i narodów.
 • 14. edycja Polskiej Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (2002-2003) połączona z konferencją „Wolność akademicka. Czy nadal ma znaczenie”.
  Program promujący pokojowe współistnienie i współdziałanie społeczeństw, religii i kultur;
  Laureatami 14 edycji zostali:
  - w kategorii osoba: Ksiądz Arcybiskup Alfons Nossol (Polska),
  - w kategorii organizacja pozarządowa: Fundacja Charytatywna im. Barzaniego/Barzani Charity Foundation (Kurdystan);
 • Dukaty Decjusza
  Program popularyzujący wiedzę o ekonomii, ekologii i historii adresowany do uczniów szkół podstawowych, głównie z małych miejscowości małopolski.

2018

 • Akademia Decjusza - VII edycja programu Dukaty Decjusza
  Program popularyzujący wiedzę o ekonomii, ekologii i historii adresowany do uczniów szkół podstawowych;

 • Wyszehradzka Akademii Zarządzania Kulturą 2 (VACuM2)
  Program jest adresowany do menedżerów kultury z krajów Unii Europejskiej (Grupa Wyszehradzka) i krajów Partnerstwa Wschodniego i umożliwia im: poszerzenie wiedzy na temat polityki kulturalnej w praktyce europejskiej, krajowej i regionalnej, rozwijanie umiejętności zawodowych i menedżerskich, przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w procesie reform, dołączenie do sieci europejskiej wymiany kulturalnej oraz wykorzystanie europejskich praktyk w celu rozwoju społeczności lokalnych.
   
 • Technologia dla wyzwań globalnych – przestrzeń aktywności lokalnej
  Konferencja promująca osiągnięcia firm IT i Hi-Tech wykorzystywane przy dostarczaniu pomocy humanitarnej i edukacji globalnej.
  Konferencja realizowana w ramach jubileuszowej 15. edycji Polskiej Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (2002-2003);
   
 • 15. edycja Polskiej Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (2002-2003)
  Program promujący pokojowe współistnienie i współdziałanie społeczeństw, religii i kultur;
  Laureatami 15 edycji zostali:
  - w kategorii osoba: Basil Kerski (Polska),
  - w kategorii organizacja pozarządowa: Międzyreligijna Rada Albanii/Interreligious Council of Albania (Albania);
  - nagroda honorowa: Hanaa Edwar (Irak)
   
 • Niedziela u Decjusza - Fotoplastikon’18
  Plener artystyczny o charakterze pikniku rodzinnego połączony z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

2019

 • 16. edycja Polskiej Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (2002-2003)
   
 • Program promujący pokojowe współistnienie i współdziałanie społeczeństw, religii i kultur;
  Laureatami 16 edycji zostali:
  - w kategorii osoba: Tamila Tasheva (Ukraina);
  - w kategorii organizacja pozarządowa: Diecezjalne Centrum Praw Człowieka „Fray Juan de Larios” (Meksyk);
  - nagroda honorowa: śp. Paweł Adamowicz (Polska)
   
 • 18. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

  Program promujący współpracę makroregionalną i europejską oraz polskie dziedzictwo kulturowe, realizowany jako cykl szkoleń dla studentów i młodych absolwentów uczelni krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej;
   
 • Dukaty Decjusza

  Program popularyzujący wiedzę o ekonomii, ekologii i historii adresowany do uczniów szkół podstawowych, głównie z małych miejscowości małopolski. W 2019 roku ZUE S.A. zaprosiło do udziału w programie, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. dra Pawła Sochy w Bolesławiu.
   
 • Niedziela u Decjusza „Miasto z historią”

  Plener artystyczny o charakterze pikniku rodzinnego.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.
Napisz Dojazd