O firmie

System Zarządzania Utrzymaniem (Maintenance Management System [MMS]) jest to system zarządzania utrzymaniem, obejmujący zestaw procedur i wytycznych, które mają za zadanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa i zminimalizować ryzyko związane z utrzymaniem pojazdów kolejowych zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2019/779. Jest to system, który musi zostać wdrożony przez podmiot odpowiedzialny za utrzymanie ECM.

System Zarządzania Utrzymaniem (MMS)

W 2021 roku Spółka opracowała i wdrożyła system MMS, w lutym 2022 roku ZUE S.A. otrzymało Certyfikat zgodności dla podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie (ECM) stając się certyfikowanym zakładem naprawczym, mogącym samodzielnie utrzymywać pojazdy kolejowe w pełnym zakresie.

ZUE S.A. jako podmiot odpowiedzialny za utrzymanie pojazdów kolejowych wpisanych do Europejskiego Rejestru Pojazdów (EVR) realizuje 4 główne funkcję:
1.    zarządzenia
2.    rozwoju utrzymania
3.    zarządzania utrzymaniem taboru
4.    przeprowadzania utrzymania

System Zarządzania Utrzymaniem wdrożony w ZUE S.A. składa się z Księgi Systemu Zarządzania Utrzymaniem Podmiotu Odpowiedzialnego za Utrzymaniem (ECM) ZUE S.A. oraz 12 procedur. Procedury MMS ściśle definiują i określają działania, jakie mają miejsce podczas prawidłowego i bezpiecznego wykonywania procesów związanych z utrzymaniem taboru kolejowego.

ZUE S.A. świadczy usługi utrzymania w zakresie poziomów P1 - P5 pojazdów kolejowych oraz wagonów towarowych będących w posiadaniu Spółki. Otrzymanie certyfikatu podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie, zobowiązuje Spółkę do ciągłego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji pracowników, rozbudowy i poprawy zaplecza technicznego, by utrzymywać wysoki poziom napraw i przeglądów.


Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Utrzymaniem (MMS)
Monika Marek
e-mail: m.marek@zue.krakow.pl
tel. + 48 785 119 564

Certyfikaty ISO

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.
Napisz Dojazd