ZUE S.A. zakupiło 40 wagonów – platform Smmps

ZUE S.A. zaukpiło 40 wagonów – platform Smmps

W czwartek, 28 września, podczas Międzynarodorych Targów Kolejowych TRAKO 2017 ZUE S.A. podpisało umowę z bułgarską firmą Kolowag na dostawę 40 wagonów – platform typu Smmps.
Umowę na stoisku ZUE podpisał prezes spółki Wiesław Nowak oraz prezesi Kolowagu Emil Yonchev senior i Emil Yonchev junior, w obecności radcy handlowego Ambasady Republiki Bułgarii w Polsce Yordana Dragoncheva. Wagony zostaną przekazane po naprawie rewizyjnej poziomu G 4.0 zgodnie z przepisami VPI. Będą przeznaczone docelowo do transportu podkładów, co pozwoli zwiększyć potencjał ZUE w zakresie transportu materiałów do realizacji zadań inwestycyjnych. Giełdowy wykonawca, który ma już około 100 wagonów różnego typu, w jeszcze większym stopniu uniezależni się od zewnętrznych dostawców usług transportowych.

Wagony Smmps zamówione przez ZUE będą mieć długość 14,04 metra (ze zderzakami), w tym 12,8 metra długości stanowi długość ładunkowa. Wagony będą mogły poruszać się z prędkością do 100 km/h. Nacisk na oś wyniesie 20 ton, a maksymalna ładowność – 55 ton. Dostawa pierwszych 20 wagonów planowana jest do końca stycznia 2018 roku, a kolejnych 20-tu – miesiąc później.

Realizacja: Agencja WMC