Złoty Sponsor Willi Decjusza 2019

Złoty Sponsor Willi Decjusza 2019


Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż ZUE S.A. zostało uhonorowane tytułem Złotego Sponsora Willi Decjusza 2019 za szczególną wrażliwość na humanistyczne idee i promocję dialogu kultur oraz podziękowanie za współpracę w roku 2019, w którym ZUE S.A. wsparło programy:
- 16. edycję Polskiej Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (2002-2003);
- 18. edycję Letniej Szkoły Wyszehradzkiej;
- Dukaty Decjusza;
- Niedzielę u Decjusza.

Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello – Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (2002-2003) przyznawana osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur.

Letnia Szkoła Wyszechradzka – dwutygodniowy cykl szkoleń młodych ludzi z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej realizowany corocznie od 2002 roku. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy na temat wyzwań regionalnych i globalnych, likwidacja wzajemnych stereotypów, budowanie więzi i przyjacielskich kontaktów.

Dukaty Decjusza – program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI, głównie z małych miejscowości Województwa Małopolskiego. Tematami zajęć są wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną.

Niedziela u Decjusza – doroczny plener artystyczny o charakterze pikniku rodzinnego realizowany w zabytkowych wnętrzach i otoczeniu Willi Decjusza. Plener adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz domów kultury, a także mieszkańców Krakowa oraz turystów odwiedzających nasze miasto. Główną ideą wydarzenia jest promocja wspólnej nauki poprzez zabawę.

Realizacja: Agencja WMC