Trzecia edycja Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie.

6 czerwca w hotelu Marriot odbyła się trzecia edycja Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie.

Forum, w którego organizację po raz kolejny włączyła się spółka ZUE S.A. w randze srebrnego partnera, tym razem skoncentrowało się wokół tematyki innowacyjnych wdrożeń w branży infrastruktury i transportu, wpływu doświadczenia wyniesionego z innych branż na rozwój kariery oraz różnych oblicz sukcesu. O swojej ścieżce rozwoju zawodowego opowiadała m.in. Magdalena Lis, zastępca dyrektora produkcji ZUE, która była uczestniczką debaty „Women in engeineering”.
W przerwach pomiędzy debatami i wystąpieniami, w bardziej kameralnej atmosferze przy stolikach eksperckich, można było porozmawiać z prelegentkami, którą jedną z nich była Karolina Wiłkojć-Żesławska – dyrektor biura zarządu ZUE.
W tym roku nagrodę w kategorii Kobieta Roku w Infrastrukturze i Transporcie – otrzymała profesor Marianna Jacyna z Politechniki Warszawskiej, która została uhonorowana za wyjątkową charyzmę w budowaniu pozycji kobiety naukowca w branży transportowej oraz za przecieranie szlaków dla kolejnych pokoleń, w tym ponad 200 wypromowanych magistrów inżynierów. W kategorii Inicjatywa na rzecz kobiet w infrastrukturze i transporcie uznany został projekt GEECO, który jest inicjatywą prekursorską w skali Europy. Jego celem jest zbudowanie i wdrożenie Planu Równości Płci (GEP – Gender Equality Plan) w uczelniach technicznych w UE, w szczególności w Politechnice Krakowskiej jako pierwszej z terytorium Polski. Projekt jest finansowany w ramach programu HORISON 2020. Kieruje nim z ramienia Politechniki prof.PK Lidia Żakowska, która dziś w Warszawie odebrała nagrodę. Zespół badawczy stanowią dr inż. Zofia Bryniarska, mgr inż. Sabina Puławska-Obiedowska i dr inż. Anton Pashkevich.
Wręczenia nagród dokonały Ewelina Betiuk z ZDG TOR oraz fundatorka statuetki dla Kobiety Roku –Karolina Wiłkojć-Żesławska.
Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów w podejmowanych działaniach.

Źródło: http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/dzialania-kobiet-i-na-rzecz-kobiet-w-infrastrukturze-i-transporcie-nagrodzone-63074.html

Realizacja: Agencja WMC