Diament do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla ZUE S.A.

27 stycznia 2018 roku po raz dwudziesty czwarty w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie odbył się finał wieńczący XXVII edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu. Nagrody od 1991 roku przyznawane są przez Business Centre Club firmom i ich szefom, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe. Podczas uroczystej gali wyróżniane są firmy nominowane do tytułu Lidera oraz firmy uhonorowane Diamentami do statuetki Lidera, a więc dotychczasowi laureaci, którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku. Wśród nich znalazło się ZUE, które tytuł Lidera Polskiego Biznesu otrzymało w roku 2016, a podczas obecnej Gali otrzymało pierwszy Diament do posiadanej Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu ZUE S.A. Wiesław Nowak.
Dokonując weryfikacji, Jury brało pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne - uwzględniając przy tym konkurencyjność branży i osiągane na jej tle wyniki - ale również jakość i nowoczesność produktów, poziom - szczególnie proeksportowych i tworzących nowe miejsca pracy inwestycji oraz zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne, a także zaangażowanie w działalność klubową.

BCC przyznaje również Nagrodę Specjalną osobistościom z kraju i zagranicy, spoza środowiska przedsiębiorców, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. W tym roku Nagrodę Specjalną - Złotą Statuetkę za wsparcie w latach 2012-2016 polskiej gospodarki oraz przedsiębiorców kwotą ponad 25 mld EUR kredytów odebrał Werner Hoyer a prof. Norman Davies został uhonorowany za wskazywanie Polakom drogowskazów na przyszłość badaniem ich historycznych sukcesów i porażek.
Medal Solidarności Społecznej to nagroda dla osób zaangażowanych społecznie, pomagających potrzebującym, propagujących ideę odpowiedzialności społecznej biznesu i budujących solidarność społeczną. W tym roku uhonorowani zostali: Zygmunt Solorz (twórca Telewizji POLSAT oraz ustanowionej przez nią Fundacji POLSAT; Władysław Grochowski (prezes firmy Arche) oraz Włodzimierz Chwalba (prezes firmy METAL UNION).
-
W tegorocznej uroczystości, wśród blisko 2 tysięcy gości, obok przedsiębiorców z całej Polski wzięli udział także m.in. członkowie rządu, parlamentarzyści, dyplomaci, wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki, duchowieństwo i znani publicyści.

Business Centre Club istnieje od 1991 roku. Zrzesza 2,5 tys. członków, osób fizycznych i firm. W poprzednich latach Nagrodę Specjalną otrzymali m.in.: ksiądz Adam Boniecki, b. prezydenci RP Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, b. przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, b. premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher, b. premierzy Hanna Suchocka, Jerzy Buzek i Tadeusz Mazowiecki.

https://www.bcc.org.pl/2018/01/wielka-gala-liderow-polskiego-biznesu-2018-final-konkursu-lider-polskiego-biznesu/

fot. BCC

Lider Polskiego Biznesu 2017_1

 

Lider Polskiego Biznesu 2017_2

Lider Polskiego Biznesu 2017_3

Lider Polskiego Biznesu 2017_4

 Złoty Diament do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu

Realizacja: Agencja WMC