ZUE Liderem Polskiego Biznesu

ZUE Liderem Polskiego Biznesu

23 stycznia 2016 roku podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej w Warszawie  tytuł Lidera Polskiego Biznesu otrzymało 16 firm spośród 27 nominowanych. Wśród laureatów znalazła się spółka ZUE S.A., która została wyróżniona za  wysokie wyniki finansowe, innowacyjność stosowanych technologii i rozwiązań, wyjątkową jakość usług, a także za dynamiczny rozwój i wysoką pozycję rynkową. 

Fot. BCC

Nagrody od 1991 roku przyznawane są przez Business Centre Club firmom i ich szefom, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe. Podczas uroczystej gali wyróżniane są firmy nominowane do tytułu Lidera oraz firmy uhonorowane Diamentami do statuetki Lidera, a więc dotychczasowi laureaci, którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku.

BCC przyznaje również Nagrodę Specjalną osobistościom z kraju i zagranicy, spoza środowiska przedsiębiorców, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. W tym roku Nagrodą Specjalną uhonorowany został ksiądz Adam Boniecki za - jak uzasadniono - "wskazywanie Polakom zasad i wartości tolerancji, odwagi, przyzwoitości, prawości, umiaru i dialogu społeczno-obywatelskiego". Podczas gali przyznano również Medale Solidarności Społecznej za zaangażowanie społeczne, pomoc potrzebującym, propagowanie idei odpowiedzialności społecznej oraz za budowanie Solidarności społecznej.

W tegorocznej uroczystości, wśród kilkuset gości, obok przedsiębiorców z całej Polski wzięli udział także m.in. parlamentarzyści, dyplomaci, przedstawiciele świata kultury i nauki oraz znani publicyści.

Business Centre Club istnieje od 1991 roku. Zrzesza 2,5 tys. członków, osób fizycznych i firm. W poprzednich latach Nagrodę Specjalną otrzymali m.in.: b. prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, b. przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, b. premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher, b. premierzy Hanna Suchocka, Jerzy Buzek i Tadeusz Mazowiecki.

Fot. BCC

 Statuetka Lider Polskiego Biznesu

Nominacja do Lidera Polskiego Biznesu 2016

Realizacja: Agencja WMC